FAQ

Jak nawiązać współpracę z Planet Pay?

W celu nawiązania współpracy z Planet Pay należy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na podstronie Kontakt.


Jakie dokumenty są niezbędne do rozpoczęcia współpracy?

Do rozpoczęcia współpracy z Planet Pay potrzebne będą następujące dokumenty: Wypełniona karta akceptanta oraz karta lokalizacji. Dwie umowy „O przyjmowanie zapłaty przy użyciu kart płatniczych” z Bankiem BPS SA oraz „O współpracy w zakresie przystąpienia do sieci terminali POS prowadzonej przez IT CARD SA” Zaświadczenie o nadaniu nr NIP, Zaświadczenie o nadaniu nr Regon, Odpis KRS lub zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej.


Jakie warunki musi spełniać placówka, aby móc zainstalować terminal płatniczy?

Po pierwsze wymagane jest standardowe zasilanie elektryczne, najlepiej w pobliżu miejsca instalacji. Dodatkowo w przypadku terminala stacjonarnego potrzebne jest połączenie kablowe z Internetem lub w przypadku terminala Wi-fi, router udostępniający Internet. Terminale łączące się przez GPRS wymagają jedynie odpowiedniej mocy sygnału w miejscu instalacji urządzenia.


Czy terminale Planet Pay są bezpieczne?

Tak, terminale Planet Pay są bezpieczne, posiadają certyfikaty PCI DSS. Ich oprogramowanie oraz zabezpieczenia spełniają wszelkie normy przepisów o obrocie bezgotówkowym.


Jakie są dostępne sposoby komunikacji terminali?

W ofercie Planet Pay znajdują się terminale o trzech metodach komunikacji: terminal komunikujący się za pomocą GPRS, terminal komunikujący się poprzez Wi-fi oraz trzeci, który łączy się poprzez Ethernet. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru pomiędzy terminalem stacjonarnym i mobilnym.


Który terminal powinienem wybrać? Stacjonarny czy mobilny? Z łączem Ethernetowym, Wi-fi czy GPRS?

Wybór terminala jest uzależniony od potrzeb, a także możliwości klienta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą terminali.


Jaki jest koszt posiadania terminala POS?

Na koszty terminala składają się: opłata za miesięczną dzierżawę  oraz prowizja pobierana od każdej transakcji. Obie te kwoty są zależne od takich czynników jak ilości i rodzaj terminali lub miesięcznych obrotów firmy.


Co to jest DCC i gdzie znajdę listę walut DCC obsługiwanych przez mój terminal?

DCC (ang. Dynamic Currency Conversion) to usługa pozwalająca obcokrajowcom na dokonywanie płatności w walucie rachunku swojej karty płatniczej. Podczas realizacji transakcji w punkcie handlowo-usługowym, Klient ma możliwość zapłaty w swojej walucie lub w PLN. Z tytułu transakcji DCC Akceptant otrzymuje upust na opłacie transakcyjnej, co obniża jego koszty obsługi płatności kartami. W ramach usługi DCC obsługiwanych jest aktualnie 29 walut, m.in. USD, EUR, CHF, GBP. Pełna lista walut dostępna jest TU.